top of page

חזקה מהרוח, חזקה מסופה - כוחה של חרדה

 

היא צרחנית ועיקשת כמו ילדה קטנה שרוצה דווקא את הבובה הזאת בחנות צעצועים, עכשיו וברגע זה!  והיא שליחה מיוחדת במינה לאנשים רגישים, חכמים בעלי יכולות אינטואיטיביות גבוהות, שפוחדים להתחבר לכוח האישי ולעצמה הפנימית שלהם.

היא חלק מהנדר שהנשמה לקחה על עצמה לזוז מקום ולצמוח.

התהליך מתחיל מחוסר אונים, סבל נפשי כבד מנשוא, חוסר שינה, תרופות הרגעה, ייאוש, איבוד הכוח האישי ומבט מרוחק וריק בעיניים. התהליך ממשיך בחיפוש הדרך.

בשלב הראשון יש נתק בין האני לנשמה כאילו הבהרנו שממש מסוכן כאן ומי שיכול שיברח! (הנשמה תמיד תבחר להתרחק כשהיא מזהה סכנה) וכך נוצר הפער שעוד הולך ומקצין ברצון להשקיט את הרעש שנוצר ולהבריח את חרדה. מתעורר כעס על ההפרעה ופחד מההצפה.

בהמשך התהליך, קול פנימי מאותת לעצור ולהקשיב לה,  והרי זה פלא, היא נרגעת ואומרת את דברה בשקט, כמו אותה ילדה משתוללת שלפתע אוחזים אותה בחיבוק חזק ויציב. וכאן התשובה הראשונה להתמודדות עם החרדה – הביטו בה כעל ילד/ה מבוהל/ת ולא כעל אנרגיה בלתי נתפשת בעלת ממדים עצומים, הביטו בה כעל חלק יקר בתוככם שלא מוצא מרגוע. עקבו ובדקו מתי מתחיל החוסר שקט ההולך וגובר. נסו לדבר אתה ולהרגיע, נסו לעודד ולומר שאתם כאן בשבילה שהיא כבר לא לבדה. הקיפו אותה בריחות נעימים ובמוזיקה מרגיעה, ובנוסף קראו בקול לנשמה שלכם לחזור לגוף, הבהירו לה שלא מסוכן כאן. ואז תרגישו את הכוח שבחיבור, אותו כוח המאפשר התמודדות, הבנה והתקדמות קדימה.

בשלב זה כבר יש הבנה ובחירת דרך ונשאלת השאלה האם שווה להשקיט בתרופות את הקול הרגשי שמבקש לקבל מקום וביטוי, או שעדיף להתמודד עם ההצפה הרגשית באומץ.

החוויה אינה קלה אך היא מעודדת חוסן פנימי, הקשבה פנימית וצמיחה אישית ובנוסף בריאות רגשית ופיזית.

החרדה מזיזה מקום! יש בכוחה לדחוף קדימה עד להגעה לרחבה חדשה! ולכן היא ברכה ואור. ומי שמעז ועומד מולה באומץ יודע וחווה את האמת הזאת.

היא מתעוררת במקום של אין וחסר (ביחס לאני: אין לי כוח, אין לי כסף, אין לי יכולת.. ביחס לסביבה: חוסר צדק, חוסר אכפתיות, חוסר התחשבות...)והיא מאפשרת צמיחה והתחברות לעולם של מלאות ויש. (אני רוצה, אני בוחר/ת, אני מאמינ/ה, אני סומכ/ת, אני יודע/ת שהכול למעני ולטובתי ובעדי.)

בתהליך המורכב הזה ישנה מציאות פנימית שמשתקפת תמיד בעולם החיצוני ולכן בהבנה את הקשר ביניהם, נולדת הידיעה ששינוי של המציאות הפנימית תשנה את החיים החיצוניים ותאפשר שינוי ממקום של אמת ואהבה. –  לדוגמא, כאשר קיימת תחושה של חוסר תמיכה ממקור חיצוני, מיד תדלק נורה, המזכירה להתבונן פנימה ולבדוק היכן בעבר-בילדות נוצרה התחושה שאיני ראוי/ה לקבל, איזה אירועים יצרו את המשוואה שאיני ראויה ולכן אין תמיכה. חיבור פנימה לכאב שנוצר, סליחה ושחרור.

תהליך השחרור מהחרדה לרוב דורש תמיכה, ליווי ושינוי.

1. הטיפול במגע נותן תמיכה רגשית, ביטחון, אנרגיות, אהבה. בהיבט הפיזי: ניקוי ושחרור של רעלים. 

2. שינוי דפוסי חשיבה ומודעות – מעורר הבנה ולקיחת אחריות על התהליך האישי.

3. שינוי תזונתי- יוצר תחושה של שליטה על המצב וחיבור ליכולת ולכוח הרצון. תזונה מזינה ומתאימה מקלה על החרדה. כמו כן שתיה מרובה של מים- מנקה, מטהר, מאפשר זרימה והתחדשות.                                                                                              

4.אימון אישי – להתחיל להתאמן במקום שבו מתעוררת החרדה. (לדבר מול קהל, לנהוג, להתפטר ממקום עבודה, לצאת מהבית, ועוד...).

 

ולסיכום: בזמן זה של מודעות והתעוררות אנו יודעים שניתן להשיג הכול בדרך של אמת ואהבה ולכן קבלו את החרדה ואת עצמכם בחיבוק, הימנעו ככל שניתן מביקורת ומחינוך כי את זה כבר קיבלתם בעברכם בשפע.

 

 

 

 

bottom of page