top of page

מעבדות לחירות - שחרור מהחרדה

 

 

שנים רבות בחרתי בחרדה שתהיה "חברתי" הטובה ביותר. שתשמור עלי מכל משמר כך שלא אפגוש בשמחה ובחיים.

חייתי ליד חיי. לא ממש העזתי להכנס אל תוך עצמי ולהיות מי שבאתי להיות. המסקנה אליה הגעתי במסעי הינה שחרדה לא קיימת, כל חשש במחשבה הוא אשלייה, הדרך היחידה לחצות את המקום היא דרך הבחירה לצמוח ולגדול. 

 

 זוהי החכמה והתגלית לה נחשפתי בתהליך המורכב הקשה והמרכזי של חיי.

 

אדם חרד נוטה להסתגר בביתו, לצמצם את מרחב מחייתו כדי לחוש ביטחון, אך המטרה אינה מושגת, להיפך, בטחונו הולך ואובד לו.

תנועה מפגישה חוסן ונותנת ביטחון, כשאדם יושב בביתו ולא פוגש תנועה בתוכו,הוא מאבד כח. ככל שחווים יותר תנועה, עולה מבפנים היכולת ותחושת האומץ להתנסות. מתחילים לסמוך, לחוש ביטחון עצמי, ומתעורר הרצון להתרחבות.

פחד מתנועה מביא לתחושה של יאוש וצמצום ושהכל נגדנו מעין "מזל רע"! אך אין דבר כזה, אלו רק מפגשים טועים של נשמה שלא מוצאת את דרכה החוצה, בהיותה מוקפת מחסומים ופחד. זהו סימן עבורנו שזזנו מהמרכז של עצמנו, זוהי בחירה להשענות על מחסומים של פחד.

כשאנו לא קשובים לקול הרצון הפנימי, ואנו לא במרכז אנו חווים חסימה ולא מקבלים את מה שאנו רוצים ומבקשים, מתוך חוסר מודעות אנו כועסים ומאשימים ולא מתבוננים פנימה. כשאנו קשובים מבקשים ובוטחים, אז הבקשה נפתחת והכל מתאפשר.

ברגע שפותחים את דלת הבית ויוצאים, מבינים משהו על חיבור לרצון ועל האפשרות לחצות  את החרדה. נדרש אמנם מאמץ פנימי, אך בעקבות חווית החצייה נולדת בנו המוכנות לקבל ולתת, לחוות ולחיות, מתעורר בנו הרצון והכח הפנימי הנדרש, ובעיקר מתעורר המקום שלומד לסמוך.

 

 

שחרור מהדפוס של צמצום וחוסר תנועה הוא תהליך שדורש אימון.

 

תחילה היציאה מהבית הינה על מנת לחוות מרחב חדש! היציאה הזו היא חשובה מאין כמוה כיוון שהיא האימון שיאפשר לנו בסופו של דבר את השחרור מהחרדה והחיבור לחופש העשייה. כשאנו מבקשים בתוכנו להתרחב ולגדול, אנו נדרשים להרחיב אופקים,תהליך פנימי שמלווה בתהליך חיצוני. אנו נדרשים להתרחק מהבית, לקבוע פגישות, להיות בחברת אנשים, אנו הופכים את הצמצום בו חיינו להתרחבות.

האימון נותן הרגשה שניהיה לנו קל יותר, הכל מתחיל להתאפשר.

 

 

 כלים מעשיים לחציית מחסום:

 

1.הדיבור הפנימי הוא נדרש והוא פותח דרך, במקום שבו מתעוררת החרדה להזכיר ולומר בקול רם וברור :  "יש בכוחי את הכוח לחצות כל חרדה"  אני רוצה ומבקש לגדול, ולכן לא אוכל להשאר בטריטוריה הקטנה שלי. אני נדרש להרחיב את אופקי, להתחבר לרוח החופשית ולכח הפנימי.

 

2.לחוש את חווית הנשימה והשחרור, לפתוח בבית את כל תריסים והחלונות, לתת לשמש ולרוח להכנס! לנשום נשימות עמוקות ומשחררות ולהביט מסביב, לראות ולחוות את היופי שבחיים כפי שמעולם לא נחווה לפני כן.

 

3.כשנפתחות דלתות לשחרר וללכת, לא לחסום. כל פעם שדוחים פגישה וסוגרים את הדלת, מאבדים מהכוח הפנימי הכל כך חשוב לתהליך הגדילה והצמיחה.

 

4. עידוד עצמי בלפגוש ולהפיץ את המטרות: מה עושים מחר?. תכנית יומית שמכינה את היום הבא -  תוכנית לקידום הזדמנויות חדשות.

 

חשוב לזכור :

כל יום יש בכוחו ליצור שפע! וכל יום יש בכוחו להעניק לנו הזדמנות מחודשת!!!

 

אך עלינו לתת ליום את ההדרכה של מה שאנו רוצים שיקרה – הבחירה לממש רצון!!

החלטה ובחירה עצמית לפתוח את הדלת בפני הזדמנויות מחוץ לבית, ולחצות פחדים חדשים.

 

לסיכום:  הפחד מקיים שום מקום, שמשרת צמצום, חוסר קיום, חוסר מימוש וחוסר אהבה. ברגע שנותנים לו את כל הכבוד והאנרגיה, מקיימים את המקום שלו!! והוא מהווה עבורנו מחסום,אך  אם לא נאפשר לו קיום, ונפסיק להזינו, הוא יעלם. תהליך שדורש אימון. 

ולכן: חשוב מאד לזכור שכל דבר שמתרחש בחיינו הינו יצירה ובריאה שלנו,

אם נחיה בפחד נפגוש צמצום ואם נזמן צמיחה והתרחבות, נפגוש הזדמנויות חדשות. רצוי לשים את הדגש על מה שאנו באמת רוצים שיתקיים בחיינו ונזמן לעצמנו רק טוב!!

 

נקודה נוספת וחשובה מאד הינה, עשייה עצמאית!!! להיות ולפעול לבד ולא מתוך הישענות על האחר, כיוון שהלבד יקח אותנו למקום שאנו מבקשים, זוהי דרך התחברות לכח הפנימי, הפעלת רצון והשחרור המיוחל מהחרדה. 

 

בידי כל אחד מאיתנו הכח הפנימי לצאת לחירות!

 


 

bottom of page